ПРЕБАРАЈ ФИРМА
Filters
Пребарување
СИТИ ФУД ГРУП ДОО Скопје
СИТИ ФУД ГРУП ДОО Скопје
Слика за продавачот СИТИ ФУД ГРУП  ДОО Скопје
Адреса: 11-ТИ ОКТОМВРИ 54 Скопје
Град: Скопје
Вработени:
Даночен број: MK4011013510063
Матичен број:
Телефон: +38925300020
Емаил: sitifudgrup@yahoo.com
Веб адреса: https://pizzajakomo.com/home
Следи
АКТИВНИ ОГЛАСИ
Помошник во кујна - Центар
Помошник во кујна - Центар
Рок - 30.11.2020
Конкурирајте
За нас

Pizza Jakomo е бренд кој започна со работа во далечната 1987 година во Кавадарци и е препознатлив како еден од првите приватни брендови во Кавадарци.

После долги години успешна работа, решивме да го направиме Pizza Jakomo од локален во национален бренд.

Своето претставување во Скопје го имавме на 11ти Ноември 2013та година кога ја отворивме својата прва пицерија во главниот град. Нашите производи беа одлично прифатени во Скопје, поради што се одлучивме да отвориме уште една локација со цел нашите производи да им бидат достапни на поголем број клиенти. На 15ти Јануари 2015та година се отвори пицеријата во Карпош (наспроти Сити мол) и со овие две локации го покриваме поголемиот дел од градот со бесплатна достава.