Ако може да и се верува на рекламата… Најдобриот руски чин во живо, воедно и првиот руски бенд на „Здраво Млади“ е Shortparis!

Early bird билетите се пуштени во продажба за двата фестивалски денови. Истите се достапни на билетарница во МКЦ и online.

Предводени од харизматичниот фронтмен Николај Комиагин, „Shortparis“ доаѓаат од Русија и се на добар пат да добијат меѓународно признание. Бендот продолжува да гради репутација со нивните неверојатни ритуалистички настапи и темни, електронски звучни сцени. Настапувајќи на руски, француски и англиски јазик, „Shortparis“ се приближуваат се поблиску до пригоден саундтрак за нивното секојдневие, звук што го отсликува Санкт Петербург како што беше и се уште е.

дизајн/ Katja Shtrkova Kochovska

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.