Електричната Škoda Octavia ќе го освојува пазарот од 2023 година, а веќе се познати првите детали за електрификацијата на еден од најпопуларните автомобили во Европа и регионот. Чешкиот производител досега нудеше само електрични теренци, бидејќи моделите од овој сегмент добро се продаваат на европскиот пазар. Така, електричната Škoda Enyaq iV беше испорачана во 28.000 единици во…

Read More