ПРЕБАРАЈ ФИРМА
Filters
Пребарување
ТЕХНОМАРКЕТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
ТЕХНОМАРКЕТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје

За нас

Техномаркет претставува малопродажен ланец за техника кој на регионално ниво датира уште од 1997 година. Техномаркет Македонија е дистрибутер на производите од светски познатите брендови Panasonic, Electrolux, SONY, Philips, Samsung, Tefal, Krups, Zanussi, AEG, Rowenta, Gorenje, Whirlpool, Indesit, NEO, Amica, Hansa, Hotpoint Aristonи многу други.

Брендот Техномаркет се појави на овој пазар како промотор на најсовремената технологија во областа на апаратите за домаќинство, црната (ТВ, аудио, видео) и белата техника, како и IT производите.

Првата продавница на брендот Техномаркет е отворена во Скопје,на улица Скупи, на површина од 1.750 м2.Набрзо потоа беше отворен и најголемиот продажен салон на Техномаркет во Скопје - кај Градскиот Стадион во Градски Парк и првиот продажен салон надвор од Скопје - во Битола. Оттогаш Техномаркет почна интензивно да ја шири својата продажна мрежа и да ги доближува своите производи и услуги до сé поголем број на потрошувачи. Денес, Техномаркет Македонија има 19 продажни салони ширум земјава, со тенденција за отворање на уште нови – во сите поголеми градови низ Македонија, сопствена логистичка мрежа, сопствен царински склад, сопствен сервис, како и онлајн продавница.

Запознај го работодавачот

Да го подобриме целокупниот квалитет на живеење на потрошувачите со најнови апарати за домаќинство по пристапни цени, бидејќи животот е многу повеќе од обврски и недостиг на време.

·Да претставуваме компанија со најголема палета на производи во областа на техниката и технологијата.

·Да бидеме работна средина од која секој би посакал да биде дел.

·Да бидеме компанија која нуди дополнителна вредност за потрошувачите.

·Да бидеме најбрзо растечка компанија во дејноста.


Контакт

ТЕХНОМАРКЕТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје
1732 2/- Скопје
Град: Скопје
Вработени:
Даночен број: MK4030997316283
Матичен број:
Телефон: 02 3088 000
02 3088 017
02 3088 021
02 3088 007
Мобилен:
Емаил: info@tehnomarket.com.mk
wholesale@tehnomarket.com.mk
webshop@tehnomarket.com.mk
marketing@tehnomarket.com.mk
Веб адреса:  https://tehnomarket.com.mk/
*Корисникот што не контактира е согласен со правните информации.

Социјални профили на ТЕХНОМАРКЕТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје